Народження дитини завжди пов’язане з радістю та щасливими моментами. Але молодим батькам передусім варто подумати про збереження здоров’я своєї крихітки, яке значною мірою залежить від правильного догляду за малюком. Окрім ліжечка, іграшок та одягу, потрібно підготувати деякі лікарські засоби та предмети гігієни, які можуть знадобитися у будь-який момент. Вибираючи їх, слід обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Хай носик дихає вільно

Слизова оболонка носа малюка виконує важливу функцію – захищає його організм від мікробів, алергенів, пилу. Тому так важливо, щоб ваш малюк міг вільно дихати, а слизова носика була чистою. Для зволоження і гігієни педіатри радять використовувати спеціальні засоби на основі ізотонічних розчинів морської води. Наприклад, краплі ізотонічної стерильної морської води з мікроелементами Хьюмер Монодоза, призначені для щоденної гігієни носика від народження. Хьюмер ефективно очищує маленький носик від бактерій, пилу та алергенів, відновлює функції слизової оболонки носа, розріджує слиз і сприяє його виведенню, поліпшує носове дихання, забезпечує протизапальний і протинабряковий ефект.

Щоб животик не болів

Період від 2 тижнів до 3 місяців життя немовляти є найскладнішим для батьків з усього першого року. Через те, що у новонароджених дітей шлунково-кишковий тракт (ШКТ) ще незрілий, у них часто виникають дисбактеріози, що проявляються зригуванням, колькою, блюванням, порушенням випорожнення (закреп, діарея), плачем, поганим самопочуттям тощо. Клінічно доведено, що додавання БіоГая Протектіс краплі до харчування малюка скорочує час плачу у дітей з кольками та покращує їхнє самопочуття**.

БіоГая Протектіс краплі містить живі активні бактерії Lactobacillus reuteri Protectis (DSM 17938), аналогічні тим, що є у жіночому грудному молоці. Крім того, Lactobacilus reuteri DSM 17938 – штам, який має клінічно доведену ефективність при коліках, що зазначено у рекомендаціях World Gastroenterology organisation/Probiotics and prebiotics 2017.

Пробіотик БіоГая Протектіс з вітаміном D3 краплі містить ще додатково 400 МО вітаміну D3 в 1 дозі. Він рекомендований дітям від народження для відновлення природної корисної мікрофлори дитини, починаючи з ротової порожнини і вздовж всього кишечника, для профілактики кишкової кольки і підвищеного газоутворення, зригувань і закрепів, зміцнення імунітету – захисту організму від інфекцій, корекції алергійних станів, враховуючи діатез, атопічний дерматит, для профілактики рахіту, дефіциту вітаміну D3 та остеопорозу. За результатами досліджень, найкращий варіант для засвоєння – комбінація пробіотика з вітаміном D3, яка представлена у БіоГая Протектіс з вітаміном D3.

Однією з частих причин кольок є лактазна недостатність. В такому випадку ефективним засобом їх усунення є КУЧИКУ® краплі лактази. КУЧИКУ®® Кольки краплі є джерелом ферменту лактази, необхідного для перетравлювання молока. Вони полегшують розщеплення і перетравлювання лактози, що міститься у молоці, за рахунок дії ферменту лактази, що сприяє зменшенню болю в животі і усуненню кольок у немовлят.

Як запобігти зневодненню

Коли хвороба малюка супроводжується лихоманкою, діареєю, блюванням, рясним потовиділенням, виникає загроза зневоднення. Батькам необхідно подбати, щоб у домашній аптечці обов’язково були спеціальні регідратаційні розчини для відпоювання дитини. Педіатри рекомендують БіоГая ОРС – комплекс з пробіотиком та цинком, що допомагає швидко відновити мікрофлору кишечника та поповнити втрати рідини при блюванні, діареї, ацетонемічному синдромі, інтоксикації будь-якого походження.

Боремося з попрілостями

Навіть при ретельному догляді на ніжній шкірі дитини можуть з’явитися попрілості – пелюшковий дерматит. Що треба робити для профілактики пелюшкового дерматиту? Краще за все ділянку промежини дитини обробляти після кожного підмивання спеціальним засобом, навіть якщо попрілостей ще немає. КУЧИКУ®® ЗАХИСНИЙ ЦИНК-КРЕМ не лише лікує вже наявні попрілості, а й є чудовим засобом їх профілактики.

Що робити, якщо попрілості вже виникли?

  1. Ретельніше проводьте гігієнічні процедури, регулярно змінюйте мокрі та забруднені підгузки.
  2. Готуйте ванни для малюка з відварами лікарських трав (ромашка, череда, кора дубу).
  3. Застосовуйте відповідні засоби (мазі, креми, лосьйони). Зокрема, педіатри рекомендують у таких випадках застосовувати КУЧИКУ®®

ЗАХИСНИЙ ЦИНК-КРЕМ, який підходить для малюків від народження, дерматологічно протестований і гіпоалергенний, має збалансований pH 5,2-6,2 – спеціально для дитячої шкіри. Дієве поєднання оксиду цинку, пантенолу та рослинних екстрактів сприяє зменшенню запалення та заспокоює подразнення шкіри, запобігає проявам пелюшкового дерматиту, рекомендований для щоденного догляду за шкірою малюка.

*Згідно з інструкцією для медичного застосування. Режим доступу https://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=23972. Реклама дієтичної добавки. Не є лікарським засобом. Є застереження щодо застосування – див. інструкцію до застосування. Є протипоказання та побічні ефекти – див. інструкцію до застосування. КУЧИКУ® Краплі лактази 15 мл ДП «Державний науково-дослідний центр з проблем гігієни харчування МОЗ України» № 93 від 28.09.2018. Реклама дієтичної добавки. Не є лікарським засобом. БіоГая Протектіс дитячі краплі, 5 мл. Звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. Л. І. Медведя» МОЗ України: 3/8-3750-64745 від 17.07.17. Перед застосуванням ознайомтесь з інформацією на листку-вкладиші. Реклама медичних виробів Хьюмер Монодоза, декларація відповідності №HMD/01/UA. Виробник «Лабораторіз УРГО», Франція. Є протипоказання. Перед застосуванням уважно ознайомтеся з інструкцією та обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Реклама медичних виробів КУЧИКУ®® протект захисний крем з оксидом цинку. ДВ №PR.116-17 UA.TR.116. Медичний виріб призначений для захисту шкіри від проявів пелюшкового дерматиту, екземи, сприяє зменшенню ризику утворення пролежнів. Є протипоказання, запобіжні заходи та застереження, перед застосуванням уважно прочитайте текст маркування та проконсультуйтеся з лікарем.

**Lactobacillus reuteri DSM 17938 in the Treatment of Functional Abdominal Pain in Children: RCT Study., Lactobacillus reuteri DSM 17938 is effective in the treatment of functional abdominal pain in children: Results of the double-blind randomized study. Режим доступу https://www.biogaia.com/research.