Суглоби дають нам можливість вільно рухатися. З віком і при надмірних навантаженнях вони зношуються. Це супроводжується відчуттям дискомфорту, скованістю, хрускотом, болем. Зрештою, погіршується якість життя. Тому, для того щоб зберегти рух, необхідно підтримувати здоров’я суглобів не лише при виявлені виражених руйнівних змін, а при перших їх ознаках, у більш молодому віці.

Що робити для сповільнення руйнування суглобів?

  1. Повноцінний раціон харчування. Це білки, повільні вуглеводи, корисні жири, вітаміни і мікроелементи. Не вживати солодощі, копченості, солоні продукти, маринади, консерви, фаст-фуд та інші напівфабрикати.

2. Спеціалізовані компоненти (хондропротектори) для суглобів. Не менше за правильний раціон важлива компенсація компонентів хряща, дефіцит яких виникає при їх руйнуванні.
У цьому допоможе прийом глюкозаміну, хондроїтину (Бонні Хондро комплекс для захисту суглобів) та гідролізованого колагену (Питний колаген у флаконах ПроФлекс).

3. Контроль ваги тіла. Навіть кілька зайвих кілограмів спричиняють надмірне навантаження на суглоби і розвиток артрозу.

4. Зменшення надмірного фізичного навантаження на суглоби. У разі інтенсивного впливу на суглоби потрібно збільшити споживання питного колагену, який зміцнює хрящ і знижує ризики травмування суглобів.

5. Температурний режим. Не переохолоджуватись, оскільки це сприяє розвитку запалення в суглобах.

6. Фізичні вправи. Для зміцнення суглобів підходять плавання, йога, пілатес, ходьба, стретчінг.

Бережіть свої суглоби і при перших скаргах звертайтеся до досвідченого спеціаліста!