Глюкозамін та хондроїтин для суглобів і не тільки: нові відкриття дії цих речовин на серце

Багато людей з остеоартрозом приймають хондропротектори для захисту суглобів. Йдеться насамперед про препарати, що містять глюкозамін і хондроїтин. Комплекс цих речовин, особливо посилений органічною сіркою (метилсульфонілметаном), сприяє відновленню хрящової тканини, зменшенню болю, скутості у суглобах, покращенню їх рухливості (наприклад, такий склад має БОННІ Хондро). Люди задоволені результатом і не замислюються про те, як взагалі такий засіб діє на організм загалом. Побічних ефектів немає, стан суглобів покращився – то й добре. Для тих, хто тривалими курсами приймає глюкозамін та хондроїтин, є чудова новина. Виявляється, обидва популярні хондропротектори позитивно впливають і на серцево-судинну систему! Це доведено у масштабних дослідженнях.

Особливий ефект – для курців

Одне з досліджень1 охоплювало 466 039 осіб старше 40 років без захворювань серцево-судинної системи – учасників Біобанку Великої Британії, що являє собою величезну базу даних, створену для покращення охорони здоров’я в країні. Усі вони заповнили електронну анкету, в якій треба було відповісти на запитання щодо віку, статі, паління, вживання алкоголю, харчування, наявності діабету, фізичної активності, а також прийому різних засобів. 19,3% учасників дослідження повідомили, що регулярно приймають глюкозамін. Потім приблизно 10 років тривало спостереження за зміною даних у Біобанку. Учені проводили складні дослідження і підрахунки і з’ясували, що регулярний прийом глюкозаміну знижує ймовірність смерті від ішемічної хвороби серця та інсульту на 9-22%. Причому це не залежить від традиційних факторів ризику! А для курців результат ще кращий: регулярне споживання глюкозаміну зменшує шанси розвитку ішемічної хвороби серця на 37%!

Захист від інфаркту

Автори іншого дослідження2 виходили з гіпотези про те, що остеоартроз та серцево-судинні недуги пов’язані наявністю запалення. З хворобою суглобів все зрозуміло, але який стосунок має запалення до недуг серця? Річ у тім, що усім серцево-судинним катастрофам зазвичай передує атеросклероз. Ми звикли пов’язувати його з порушенням обміну жирів. Це справді так, проте передумовою такого порушення і утворення атеросклеротичних бляшок є хронічне запалення стінок судин. Для перевірки цієї теорії вчені використали інформацію з бази даних первинної медико-санітарної допомоги Іспанії про стан здоров’я 3 764 470 пацієнтів і призначені їм засоби. Період спостережень тривав близько 5 років – учені відстежували такі показники, як гострий інфаркт міокарда, рак, смерть з інших причин тощо. Після обробки статистичних даних виявилося, що регулярний прийом хондроїтинсульфату на 40% зменшує ризик гострого інфаркту міокарда. Тобто йдеться про значний кардіопротекторний ефект цього традиційного захисника суглобів для всіх, незалежно від віку, статі людини, застосування нею інших препаратів. Ймовірно, це пов’язано зі стабілізацією атеросклеротичних бляшок завдяки протизапальній дії хондроїтинсульфату.

Переваги БОННІ Хондро

Діє повільно, але впевнено

Отже, якщо ви приймаєте БОННІ Хондро, збалансовану комбінацію глюкозаміну та хондроїтину, посилену протизапальним і болезаспокійливим компонентом метилсульфонілметаном, то не лише покращуєте стан і функції суглобів, а й захищаєтеся від серцево-судинних недуг і збільшуєте тривалість свого життя. У кожному саше БОННІ Хондро містяться оптимальні добові дози цих корисних речовин, що є перевагою цього комплексу – його можна приймати лише раз на добу по 1 саше.

Реклама. БОННІ хондро не є лікарським засобом. Є застереження. (див. інструкцію). DMUA.BON.24.06.02

1. Ma H, Li X, Sun D, та ін. Association of Habitual Glucosamine Use with Risk of Cardiovascular Disease: Prospective Study in UK Biobank. BMJ. 2019 May 14;365:l1628. doi: 10.1136/bmj.l1628
2. Mazzucchelli R, Rodriguez-Martnn S, Garcia-Vadillo A, et al. Risk of acute myocar-dial infarction серед нових користувачів chondroitin sulfate: Необхідний case-control study. PLoS One. 2021 Jul 12;16(7):e0253932. doi: 10.1371/journal.pone.0253932. eCollection 2021.