Хондропротектор для суглобів

Біль у колінах після довгої пішої прогулянки або інтенсивного тренування, скутість у ногах чи спині після періоду спокою, оніміння в руці чи нозі при повторюваних рухах, пов’язаних з роботою… Знайомі відчуття? Якщо так, то вам корисно знати, що являють собою хондропротектори для суглобів.

Що таке хондропротектор

У перекладі з латини слово «хондропротектор» буквально означає «захисник хрящів». Це ціла низка лікарських засобів та дієтичних добавок, які покращують стан та функціонування хрящової тканини в наших суглобах. Завдяки хондропротекторам хрящі зберігають, а то й відновлюють пружність, міцність і правильну будову, тому легко амортизують навантаження при рухах.

Чому хондропротектор важливий для суглобів та хрящів і як він працює?

Існують різні види хондропротекторів – глюкозаміну сульфат, хондроїтину сульфат, гіалуронова кислота, екстракт гарпагофітуму, органічна сірка, препарати колагену тощо. Ось деякі корисні ефекти хондропротекторів:

  • Забезпечення структури хрящів. Хондропротектори є основою для «будівельних блоків», з яких формується хрящова тканина. Ці речовини, наприклад білок колаген, сприяють постійному оновленню хрящів.
  • Полегшення болю. Багато хондропротекторів можуть знизити біль та дискомфорт, пов’язані із захворюваннями суглобів. Зменшення болю покращує якість життя, оскільки зберігається чи покращується здатність до руху.
  • Уповільнення вікових процесів. Прийом хондропротекторів допомагає уповільнити зношування, старіння і руйнування суглобів, особливо у людей, які страждають на остеоартроз, – найпоширеніше захворювання суглобів.
  • Усунення запалення. Низка хондропротекторів мають протизапальні властивості, тому корисні не тільки при артрозі, а й при різних видах артриту.

Який хондропротектор потрібен нашим суглобам?

За великим рахунком, нашим суглобам потрібні всі наявні хондропротектори. Ці засоби містять речовини природного походження, ідентичні тим, які синтезуються в суглобах або надходять туди під час обміну речовин. Випускаються вони у різних формах – від таблеток та капсул до ін’єкційних препаратів (уколи у суглоби). Вибір того чи іншого хондропротектора – і за складом, і за способом застосування – найкраще довірити лікареві. Щоправда, є низка таких засобів, які відпускаються в аптеках без рецепта та будуть корисні всім, особливо людям старше 30 років.

Коли призначають хондропротектор?

Зазвичай хондропротектор призначають, коли вже виникли проблеми – хрускіт, біль, скутість у суглобі. Найчастіше страждають великі суглоби організму, що зазнають найбільшого навантаження, – колінні, тазостегнові, плечові. Для покращення їхнього стану, зменшення неприємних симптомів та уповільнення прогресування хвороб широко застосовуються різні хондропротектори. Хоча, звичайно, краще використовувати такі засоби для профілактики захворювань суглобів, починаючи з 35-40 років, коли ще немає симптомів патології. Це дасть змогу подовжити молодість суглобів та зберегти здатність до активного руху на довгі роки, знизити ризик виникнення проблем із суглобами, наприклад, у спортсменів чи людей із сімейною схильністю до остеоартрозу.

Які продукти містять хондропротектори?

Хондропротектори містяться у багатьох продуктах харчування. Наприклад, джерела глюкозаміну сульфату та хондроїтину сульфату – це холодець, сальтисон. А колаген для суглобів організм синтезує із багатьох продуктів, що містять різні білки.

Для регулярного надходження хондропротекторів з їжею важливо скласти різноманітне та раціональне меню на кожен день. Не менш важливо, щоб система травлення функціонувала як слід. Через хронічні захворювання ШКТ у багатьох людей порушено засвоєння корисних речовин, зокрема хондропротекторів. До того ж синтез колагену в хрящах та інших видах сполучної тканини (зв’язки, сухожилля, кровоносні судини тощо) з віком суттєво порушується.

ProFlex – питний колаген для суглобів

Людям із зайвою вагою, болем, скутістю в суглобах і тим, хто, навпаки, займається спортом і травмується (або має важку фізичну роботу), буде корисний ПроФлекс (ProFlex). Цей хондропротектор містить запатентований гідролізат колагену FORTIGEL, який легко засвоюється і одразу спрямовується на створення нових клітин хрящової тканини. Річ у тому, що він тропний, тобто ідеально підходящий, споріднений з організмом людини.

ПроФлекс сприяє компенсації дефіциту власного колагену та покращенню його синтезу в хрящах, а отже – підтримці їхньої пружності, міцності та нормального функціонування. До складу ПроФлексу включено також вітамін С, який покращує синтез колагену в хрящовій тканині та захищає її клітини від пошкодження вільними радикалами.

Приймати ПроФлекс по 1 флакону на день рекомендується при артрозі, остеоартрозі, остеоартриті для зменшення болю та покращення рухливості в суглобах, для відновлення після травм та операцій, а також з метою профілактики, особливо при схильності до захворювань суглобів. Оптимальний курс прийому ПроФлексу – не менше 3 місяців.

Детальніше – https://proflex-intra.com/