Розкрийте таємницю здорових суглобів: поради експерта як зберегти рухливість

У вас болить якийсь суглоб або відразу кілька, ви відчуваєте скутість у них, не можете нормально рухатися? Так проявляється остеоартрит. Це дуже поширене захворювання. Як зменшити біль у суглобах і поліпшити рухливість? Йорг Йєрош, німецький фахівець у сфері ортопедії та травматології, радить усувати не стільки симптоми, скільки причини остеоартриту*.

Причини ураження суглобів

Доктор медицини Йєрош наголошує, що в Німеччині у 27% людей будь-якого віку та у більш ніж 50% тих, хто старше 60 років, є остеоартрит принаймні в одному суглобі. Зазвичай уражаються великі суглоби – колінні, тазостегнові, плечові тощо.

Хрящова тканина починає руйнуватися, коли ми старішаємо. Але навіть у молодих людей вона погано відновлюється після механічного пошкодження. Справа в тому, що в ній немає кровоносних судин, тому її клітини хондроцити одержують поживні речовини лише з навколишніх тканин. Отже, у цих тканинах має бути багато речовин, корисних для хрящів. Це, наприклад, глюкозамін та хондроїтинсульфат – основні природні компоненти хрящової тканини та внутрішньосуглобової (синовіальної) рідини. Вони природним чином утворюються в організмі, але можуть надходити з їжею або у вигляді фармзасобів.

Властивості основних хондропротекторів

Глюкозамін синтезується з глюкози майже у всіх тканинах людини. У хрящах його кількість має бути досить великою, тому що він бере участь в утворенні гіалуронової кислоти, хондроїтинсульфату та колагену типу II, запобігає його руйнуванню та пригнічує запалення. Це незамінний компонент для здоров’я суглобів! Не менш важливим є і хондроїтинсульфат – він стимулює синтез основних компонентів для оновлення хрящової тканини, уповільнює її руйнування, відповідає за утримання в ній води, що важливо для еластичності та стійкості суглобів до механічного тиску. Глюкозамін та хондроїтинсульфат – це хондропротектори, тобто захисники хрящів, що діють повільно, але покращують їхню структуру та функції. Перші результати від регулярного прийому цих речовин стають помітними через 2-3 тижні. Потім досягнутий ефект зберігається протягом кількох місяців. Йорг Йєрош рекомендує використовувати глюкозамін та хондроїтинсульфат разом, оскільки «обидва компоненти можуть посилювати ефективність один одного». Безпосередній вплив на причини остеоартрозу мають також вітаміни та мінерали, нагадує німецький експерт. Вітамін С, наприклад, стимулює синтез колагену, а сірка підтримує гнучкість та еластичність хрящової тканини, сприяє зменшенню запалення.

Діє повільно, але впевнено

Отже, секрет здорових суглобів простий: важливо забезпечити їх речовинами, які повільно, але напевно відновлюють хрящову тканину та перешкоджають її руйнуванню. Дослухайтеся порад лікаря Йорга Йєроша! Приймайте комплекс із глюкозаміном, хондроїтинсульфатом, вітаміном С та органічною сіркою! Саме такий склад має БОННІ Хондро від SHCONEN. У кожному саше комплексу містяться оптимальні добові дози цих корисних речовин, тому приймати його рекомендується лише раз на день по 1 саше.

Реклама. БОННІ хондро не є лікарським засобом. Є застереження. (див. інструкцію). DMUA.BON.24.06.01

* Jerosch J. Effects of Glucosamine and Chondroitin Sulfate on Cartilage Metabolism in OA: Outlook on Other Nutrient Partners Especially Omega-3 Fatty Acids. Int J Rheumatol. 2011;2011:969012. doi: 10.1155/2011/969012. Epub 2011 Aug 2.PMID: 21826146