Німесулід при гострому і хронічному болю
Найпоширенішою причиною, що змушує пацієнта звернутися до лікаря, є біль. Підраховано, що вона супроводжує близько 70% усіх захворювань. Багатьох біль непокоїть постійно – то трохи зменшуючись, то знову посилюючись. Як же з нею боротися, аніж її знімати?
Найчастіше біль виникає у спині, суглобах ніг, рук, тобто. вона пов’язана з артритом, остеоартрозом, ревматизмом, остеохондрозом, травмами. Не менш поширений головний, зубний і циклічний біль, що виникає у жінок у певні дні менструального циклу.
Біль жахливо неприємний сам по собі, але ще гірше те, що він дуже шкодить організму. Через неї неможливо нормально рухатися, що значно знижує якість життя, викликає появу тривоги та депресії. Мало того, біль може дестабілізувати серцево-судинну систему, що стає загрозою життю людини. Доведено також, що існує чіткий взаємозв’язок між інтенсивністю болю в спині та зниженням мінеральної густини кісткової тканини, тобто. розвитком остеопорозу.
На думку фахівців, біль часто стає хронічним через те, що людина неправильно лікувалась у гострому періоді. Правильна тактика – діяти треба відразу ж за появи болю, якомога раніше. І ще важливо правильно вибрати знеболюючий засіб.
Для лікування болю та запалення призначені нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), але не всі вони однакові за властивостями. Найсучаснішими вважаються селективні інгібітори циклооксигенази-2 (ЦОГ-2). За цим складним науковим формулюванням криється проста суть: такі препарати перешкоджають дії лише певних ферментів – викликають біль та запалення, але не торкаються інших, корисних для організму. До селективних інгібіторів ЦОГ-2 належить німесулід. Серед його переваг фахівці відзначають також те, що він швидко всмоктується в системі травлення і швидко з неї виводиться, тобто. не накопичується, тому мінімально впливає на обмінні процеси. При цьому сила та швидкість знеболювальної дії німесуліду вражають: вже через 30 хвилин після прийому всередину людина, як правило, відчуває поліпшення стану. А максимальний знеболюючий та протизапальний ефект розвивається через 1–3 години. Особливістю молекули німесуліду є і те, що його концентрація може бути вищою безпосередньо в осередку запалення, наприклад, у тканині суглоба, ніж у плазмі крові, що підвищує безпеку його застосування.
Багато хто знає, що тривалий прийом нестероїдних протизапальних засобів може спричинити небажані реакції з боку шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної системи, особливо у людей з «букетом» хвороб (артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, гастрит, пієлонефрит, сечокам’яна хвороба, бронхіальна астма. .). У цьому плані німесулід теж має «плюси» у вигляді гарної переносимості – він рідко викликає побічні ефекти, що було доведено у низці наукових досліджень*.
При виборі конкретного препарату німесуліду для усунення гострого або хронічного болю важливо звертати увагу на форму його випуску. Оптимально, якщо це гранули розчинні для приготування питної суспензії. Німесулід у вигляді гранул швидко створює необхідну концентрацію у сироватці крові, тому він швидше забезпечує ефект порівняно з таблетованою формою. Крім того, німесулід у гранулах більш короткий час взаємодіє зі слизовою оболонкою шлунка, тим самим знижуючи ризик розвитку контактного пошкодження та побічних реакцій.
Таким чином, якщо людину непокоїть біль будь-якої локалізації, препаратом вибору може бути німесулід у формі гранул. Приймати бажано негайно, щоб знизити ризик хронізації патологічного процесу. Цей препарат діє ефективно та добре переноситься більшістю пацієнтів.
Аффида Форт німесулід
Аффида Форт німесулід – препарат, призначений для усунення гострого та хронічного болю, а також менструального болю. Проявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Швидко діє завдяки формі випуску у вигляді швидкорозчинних у воді гранул. Має апельсиновий смак.
Аффида Форт німесулід. РП №UA/12718/01/01 від 11.10.2017 №1246. Інформація про лікарський засіб для спеціалістів сфері охорони здоров’я. Відпускается за рецептом врача.
*Имаметдинова Г.Р., Чичасова Н.В. Нимесулид при лечении острой и хронической боли в клинической практике // Медицинский совет, №11, 2017.