Як зберегти молодість мозку і зупинити старіння?

З віком мозок зазнає природних змін, він втрачає нервові клітини та вагу. Нервові клітини передають повідомлення повільніше, ніж у молодості. Це пов’язано зі зменшенням кількості спеціальних медіаторів, які відповідають за передавання нервового імпульсу. Усі ці зміни призводять до уповільнення мислення та погіршення пам’яті. Проте ці вікові особливості не в усіх однакові. Наприклад, деякі люди відчувають зниження здатності запам’ятовувати нещодавні події, а інші мають труднощі з розв’язанням проблем або ухваленням рішень. Хоча неможливо зупинити процес старіння, важливо забезпечити собі здоровий спосіб життя, тобто раціональне харчування, регулярну фізичну активність і розумову стимуляцію, щоб підтримувати мозок навіть у похилому віці.

  1. Регулярно займайтеся спортом

Доведено, що навіть помірні фізичні навантаження (вправи) покращують пам’ять, швидкість розумової обробки та розмір частини мозку (гіпокампа), відповідальної за формування нових спогадів у дорослих. Проста ходьба тричі на тиждень у бадьорому темпі дає значний приріст пам’яті та швидкості мислення.

  1. Бережіть своє серце

Для здорового мозку потрібна хороша серцево-судинна система. Якщо у вас високий кров’яний тиск, надмірний рівень холестерину, то ретельно дотримуйтеся порад свого лікаря щодо прийому антигіпертензивних і антиатеросклеротичних засобів.

  1. Дотримуйтеся здорового харчування

Дієта, багата на овочі, фрукти, цільнозернові та бобові продукти, допоможе зберегти мозок здоровим. Вживання риби, волоських горіхів, насіння льону або інших джерел омега-3 жирних кислот теж сприяє покращенню його роботи. А ось зависокий рівень цукру в крові може збільшити ризик розвитку деменції навіть без діабету. Тому відмовтеся від солодких продуктів, таких як газовані напої та цукерки. Важливо уникати також надмірного вживання алкоголю, оскільки це може вплинути на пам’ять і здатність мислити.

  1. Висипайтеся

Достатня кількість сну – 7-9 годин на добу – дуже важлива для правильної роботи мозку.

  1. Зменшіть рівень стресу та створіть собі добрий настрій

Зниження рівня стресу покращує пам’ять. У відділі мозку, який відповідає за перетворення короткотривалих спогадів на довготривалі, є велика кількість рецепторів, які зв’язуються з гормоном стресу кортизолом. При цьому порушуються процеси пам’яті та страждає емоційна сфера.

Дослідження, проведені в Університеті Лома Лінда, показали, що сміх знижує рівень гормону стресу кортизолу, який є токсичним для мозку. Крім того, гумор стимулює ті частини нашого мозку, які виділяють дофамін – «гормон хорошого настрою».

  1. Приймайте спеціальні засоби для покращення роботи мозку

-Фосфоліпіди

Фосфатидилсерин і фосфатидилхолін – структурні фосфоліпіди, які містяться в оболонці клітин мозку та забезпечують їх нормальне функціонування. Ці фосфоліпіди покращують передачу інформації між нейронами, захищають та відновлюють нервові клітини, зменшують кількість «гормону стресу» кортизолу та збільшують кількість «гомону радості» дофаміну.

-Омега-3 кислоти

Жирні кислоти омега-3 потрібні мозку і містяться в ньому, бо вони забезпечують захист структури і функції нейронів. Зниження кількості омега-3 кислот в мозку супроводжує процеси старіння, що призводить до втрати здатності розуміти, вивчати, пізнавати, сприймати і переробляти інформацію. Відновлення рівня омега-3 жирних кислот сприяє підтримці та захисту нейронів.

-Ресвератрол – природний антиоксидант, який є у винограді, червоному вині, японському горці. Завдяки потужним антиоксидантним і протизапальним властивостям ця речовина захищає клітини мозку від руйнування, покращує стан стінки судин, що сприяє покращенню мозкового кровотоку, активізує метаболічні процеси, захищає від старіння та руйнівних процесів.

Збалансована комбінація структурних фосфоліпідів, омега-3 кислот та ресвератролу міститься в натуральному комплексі Інтеларія (SCHONEN). Регулярний прийом Інтеларії допомагає сповільнити старіння, покращити роботу мозку та нормалізувати психоемоційний стан. Більше інформації тут https://intelaria.eu/uk/

  1. Залишайтеся розумово активними

Участь у розумових іграх, таких як головоломки чи шахи, може покращити мислення, пам’ять і навички міркування. Щоб підтримувати мозок у гарному стані, експерти рекомендують вивчати нову мову, гру на музичних інструментах, читати книги, розгадувати кросворди.

Як і багато інших аспектів здоров’я, секрет збереження здоров’я мозку з віком досить простий: правильно харчуйтеся, займайтеся спортом, навчайтеся, спілкуйтеся, будьте спокійні та приймайте Інтеларію.

Реклама. Не є лікарським засобом. Інтеларія має міжнародний сертифікат здоров’я. Див. інструкцію, має застереження. DMUA.INT.23.5.1